Radiologiniai tyrimai

Mūsų tikslas – atlikti tyrimus taip, kad pacientas gautų kuo mažesnę apšvitą, o kokybiškai ir laiku atliktas tyrimas būtų informatyvus.

VšĮ Karoliniškių poliklinikos Radiologijos ir funkcinės diagnostikos skyriuje atliekami įprastiniai rentgeno diagnostiniai tyrimai modernia skaitmenine ir skaitmenizuota rentgeno aparatūra:

 • Rentgenografijos – krūtinės ląstos, kaulų- sąnarių, urogenitalinės sistemos, pilvo organų.
 • Rentgenoskopijos – stemplės, skrandžio, storojo žarnyno (irigoskopija), žarnyno (pasažas).

Rentgenografinių tyrimų vaizdus vertina patyrę gydytojai radiologai. Rentgenoskopinių tyrimų metu gydytojas radiologas stebi tiriamus organus specialiame monitoriuje, atliekamos jų rentgenogramos. Visus šiuos vaizdus įvertinęs gydytojas radiologas pateikia galutinę išvadą. Gauti rentgeno vaizdai saugomi PACS sistemoje, todėl, prireikus, jie atvaizduojami elektroninėse laikmenose ar spausdinami rentgeno plėvelėje. Tyrimai atliekami įvairaus amžiaus pacientams.

Pacientai, atvykstantys rentgeno tyrimui, privalo turėti šeimo gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą. Kaip pasiruošti tyrimui, Jus informuos siunčiantis gydytojas.
Jei esate moteris ir įtariate, kad galite būti ar esate nėščia, prieš atliekant tyrimą būtinai informuokite gydytoją radiologą.

 • Krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas

  Krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas – tai greitas, neskausmingas ir informatyvus tyrimas, kurio metu vertinama krūtinės ląstoje esančių organų būklė bei jų pokyčiai: nustatomos bronchų ir plaučių ligos, širdies ir aortos, diafragmos pakitimai.

  Pagal šiuo metu galiojančią neinfekcinių ligų profilaktikos ir kontrolės tvarką asmenims, kontaktuojantiems su sergančiais atvira tuberkulioze, ŽIV nešiotojais bei sergančiais AIDS, taip pat pagal vyriausybės nutarimą asmenims, dirbantiems rizikingose srityse, krūtinės ląsto rentgenologinį tyrimą rekomenduojama atlikti vieną kartą per metus.

 • Stuburo rentgenologinis tyrimas

  Stuburo rentgenologinis tyrimas – tai greitas, paprastas ir neskausmingas tyrimas, atliekamas keliomis projekcijomis. Tyrimo metu nustatomi stuburo slankstelių kontūrai bei vertinamas slankstelių dydis, tarpslanksteliniai tarpai, nustatomi trauminiai pažeidimai, iškrypimo laipsnis bei kita patologija.

 • Sąnarių rentgenologinis tyrimas

  Sąnarių rentgenologinis tyrimas – tai paprastas ir informatyvus sąnario ir greta jo esančių kaulų rentgenologinis tyrimas. Jo metu galima nustatyti sąnarinio tarpo ir sąnarinio paviršiaus, kaulo tankio pakitimus, trauminius pažeidimus, kaulines išaugas, artrozę, artritą ir kt. Tyrimas reikšmingas diferencijuojant reumatines ir ortopedines ligas.

DIAGNOSTIKA IR TYRIMAI

Pasiūlymai