Gydomasis masažas

Sveikam žmogui masažas gali būti naudinga sveikatos stiprinimo priemonė, padedanti išvengti ligos, o sergančiajam – sudėtinė gydymo dalis, mažinanti skausmus ir leidžianti greičiau pasveikti.

Svarbiausia masažo funkcija – mažinti fizinę ir emocinę įtampą, raumenų sąstingį, stimuliuoti kraujotaką bei limfos apytaką. Masažas turi terapinį poveikį sergant daugeliu ligų, teigiamai veikia nervų sistemą, stiprina organizmo atsparumą ligoms.

Dažnai masažai taikomi gydant sausgyslių ir sąnarių ligas, patyrus galūnių kaulų lūžius, minkštųjų audinių ir sąnarių traumas, iškrypus stuburui, sergant periferinės nervų sistemos ligomis. Masažai skiriami ir sergantiems širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo bei virškinimo trakto ligomis.

Masažai ypač rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems, sportuojantiems ar didelį fizinį krūvį patiriantiems žmonėms, taip pat siekiant greičiau atsigauti po operacijų. Reguliariai atliekamas masažas mažina nuovargį, suteikia energijos ir žvalumo, didina darbingumą. Masažuojant greitėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, nuo kūno paviršiaus pasišalina suragėjusios epidermio ląstelės, oda geriau kvėpuoja, tampa lygesnė ir elastingesnė.

REABILITACIJA

Pasiūlymai