VšĮ Karoliniškių poliklinikoje eksponuojama archyvinių nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje”, atskleidžianti, kaip prieš 100 metų atrodė Lietuvos medikai ir pacientai. Ši paroda surengta Valstybinės ligonių kasos ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) darbuotojų iniciatyva, Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį. VšĮ Karoliniškių poliklinikoje nuotraukos eksponuojamos iki birželio 25 d., II ir III a. hole.

Po įvairias sveikatos priežiūros įstaigas keliaujančioje ekspozicijoje pateikiama 15 fotodrobių, o visą virtualią parodą galima apžiūrėti čia – https://goo.gl/KX7akz.

Virtualioje archyvinių nuotraukų parodoje atskleidžiami medicinos pagalbos nepriklausomoje Lietuvoje 1918–1940 m. fragmentai. Čia galima rasti nuotraukų, iliustruojančių minėtu laikotarpiu padėtus rūpinimosi žmonių sveikata pagrindus ir atskleidžiančius to laikmečio medikų santykius su pacientais. Organizatoriai siekė parodyti, kaip specifiniame gydymo įstaigos interjere, kuriame yra ne tik mediko kėdė ar paciento lova, bet ir įranga, instrumentai, jautėsi nuotraukose užfiksuoti žmonės.

Parodos nuotraukose – medikai ir pacientai – ir rimti, susirūpinę, ir linksmai nusiteikę. Kai kurios įamžintos vietos – ligoninės ir pacientų priėmimo kabinetai – dar nėra identifikuoti. Organizatoriai tikisi ir kviečia žmones, atpažinusius nuotraukose įamžintus vietas, gydytojus, pacientus, kreiptis į LCVA. Tai bus svarbus indėlis į archyve kaupiamų duomenų tikslinimą ir tvarkymą.