Atsižvelgiant į mažą išdalinimo procentą, pratęsiamas kalio jodido e. recepto galiojimo laikas. Vilniaus miesto gyventojai kalio jodido tabletes galės atsiimti iki gruodžio 17 dienos. 

Gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą Vilniaus mieste ir pateikę asmens dokumentą, tabletes gali atsiimti didžiuosiuose vaistinių tinkluose „Camelia”, „Eurovaistinė”, „Gintarinė vaistinė”, „Norfos vaistinė” ir „Benu”. Kartu su kalio jodido tabletėmis gyventojai gaus vartojimo instrukciją lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis.

Visiems Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravusiems gyventojams e. receptus kalio jodido tabletėms įsigyti išrašo Centro poliklinika, tad pacientai prisijungę prie e. sveikatos portalo gali matyti apsilankymą ir receptą išrašytą būtent šioje įstaigoje. Šie receptai vilniečiams išrašyti automatiškai, tad pacientams į gydymo įstaigas eiti nereikia. Norint atsiimti tabletes, pakanka tiesiog nueiti į vaistinę ir pateikti asmens dokumentą.

Atkreipkite dėmesį, kad:

  • Išrašytas elektroninis receptas galioja gruodžio 17 d.
  • Kalio jodido tabletes reikėtų vartoti tik įvykus branduolinei avarijai kaimyninėje šalyje ir tik tuo atveju, jei tokias rekomendacijas pateiktų kompetentingos valstybės institucijos.
  • Vilniuje gyvenantys asmenys, bet sostinėje nedeklaravę gyvenamosios vietos, tablečių nemokamai gauti negalės. Dėl kokių nors priežasčių negalintys to padaryti, kalio jodido tablečių vaistinėse galės tiesiog įsigyti savo lėšomis.
  • Jeigu pacientas dėl objektyvių priežasčių (pavyzdžiui, negalios) negali pats nuvykti iki vaistinės, jam priklausančias kalio jodido tabletes gali paimti paciento atstovas, vaistinėje pateikęs atstovaujamo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Daugiau informacijos apie kalio jodido tablečių atsiėmimo tvarką, naudojimą ir rekomendacijas, kaip elgtis radiacinės nelaimės atveju, rasite jodas.vilnius.lt DUK, taip pat www.lt72.lt.