Direktorės dr. Jelenos Kutkauskienės įžanginis žodis

 

 VšĮ Karoliniškių poliklinika – „šeimai palanki“ poliklinika

  Direktorė dr. Jelena Kutkauskienė

 

Jau 35 metai kaip VšĮ Karoliniškių poliklinika teikia asmens sveikatos priežiūros paslaugas vilniečiams.

 Džiaugiamės galėdami sparčiai keistis – atnaujinta registratūra, klinikinės medicinos laboratorija, procedūrų kabinetas ir kt. Keičiamės ne tik atlikdami vidinius remonto darbus, bet ir „išorinio rūbo“ (fasado) atnaujinimo darbus, kuriuos planuojame baigti jau kitais metais. Tačiau esminiais pasikeitimais laikome ne remonto darbus: daug pastangų dedame gerindami paslaugų efektyvumą ir prieinamumą (įdiegtos elektroninės registracijos, elektroninės pacientų eilių valdymo sistemos, optimizuotas ūmiai susirgusių pacientų priėmimo organizavimas ir kt.), atnaujindami infrastruktūrą (oftalmologinė darbo vieta, gastroduodenoskopas su vaizdo endoskopine sistema, kardioechoskopas, echoskopas, dentalinis rentgeno aparatas, otolaringologo darbo vieta ir kt.). Atsižvelgdami į pacientų poreikius, plečiame paslaugų spektrą: vien 2011 m. pradėjome teikti gydytojo dietologo, burnos higienisto, mamografijos, krūtų bei kaklo kraujagyslių echoskopijos ir kt. paslaugas.

 
Elektroninė pacientų eilių valdymo sistema   Echoskopas
Elektroninė pacientų eilių valdymo sistema   Echoskopas
Registratūra   Oftalmologinė darbo vieta
Registratūra   Oftalmologinė darbo vieta
 

VšĮ Karoliniškių poliklinika norėtų pelnyti „šeimai palankios“ poliklinikos vardą, tai yra įstaigos, kurios veikla būtų orientuota į kiekvieno šeimos nario poreikius – nuo naujagimio iki garbios senatvės sulaukusio žmogaus. Šiuolaikinėje sveikatos sistemoje pacientas laikomas centrine figūra, o šeimos gydytojas – sveikatos apsaugos sistemos ašimi, todėl orientuodamiesi į Jūsų poreikius įkūrėme Šeimos medicinos skyrių. Juk šeimos gydytojas yra arčiausiai savo paciento. Jis, turėdamas tęstinį ryšį su pacientais daugelį metų, gerai žino, kaip paciento organizmas reaguoja ligai paūmėjus, kokie veiksniai lemia sveikatos būklės pablogėjimą, kokia jo darbo ir namų socialinė, psichologinė bei fizinė aplinka. Šeimos gydytojas gauna visą informaciją apie paciento sveikatos būklę, diagnostikos ir gydymo duomenis iš ligoninių bei juos konsultuojančių specialistų. Teikiamos šeimos gydytojo sveikatos priežiūros paslaugos užtikrina, kad pacientas gaus prieinamą, tinkamą bei kokybišką pagalbą, jausis saugiai bei sutaupys savo brangų laiką.

 
Poliklinikos išorinio fasado darbai   Procedūrų kabinetas
Poliklinikos išorinio fasado darbai   Procedūrų kabinetas
Klinikinės diagnostikos laboratorija   Poliklinikos išorinio fasado darbai
Klinikinės diagnostikos laboratorija   Poliklinikos išorinio fasado darbai
 

Siekdami „šeimai palankios“ poliklinikos vardo, padėsime pasirengti seimos gausėjimui, įveikti savęs identifikavimo paieškų problemas paauglystės laikotarpiu, garbingiausiems šeimos nariams išlaikyti savarankiško gyvenimo įgūdžius. Kiekvieną mėnesį siūlysime įvairias prevencines priemones tai vieniems, tai kitiems šeimos nariams. Norime pasidžiaugti jau įvykusiomis priemonėmis: rugpjūčio mėnesį vyko skydliaukės funkcijos tyrimas, kuriame dalyvavo 332 asmenys, iš kurių 14 % nustatyti patologiniai pakitimai; rugsėjo mėnesį – kepenų funkcijos tyrimas, kuriame dalyvavo 440 asmenų, iš kurių 8,6 % nustatyti patologiniai pakitimai; rugsėjis buvo paskelbtas vaikų ydingos laikysenos profilaktikos mėnesiu, patikrinta buvo 240 vaikų, iš kurių 25 % nustatyti patologiniai pakitimai; spalio mėnesį 83 asmenys pasinaudojo kvietimu pasitikrinti atmintį, iš kurių net 32 % nustatyti patologiniai pakitimai.

 
Psichikos sveikatos centras   Elektrokardiografas
Psichikos sveikatos centras   Elektrokardiografas
Odontologinės darbo priemonės   Psichikos sveikatos centras
Odontologinės darbo priemonės   Psichikos sveikatos centras
 

Visada esame atviri Jūsų pasiūlymams dėl Jums ar Jūsų šeimos nariams aktualių priemonių, kurias galite pateikti mūsų tinklalapyje.

Raginame rūpintis savo sveikata ir apsilankyti Ligų prevencijos kabinete, kuriame, atsižvelgiant į Jūsų amžių, Jums bus pasiūlytos prevencinės programos, finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Sveikata – didžiausias turtas. Dėkojame, kad savo didžiausią turtą patikite saugoti mums.